Autor: 
Redakcja
Data: 
18 lipca, 2023

Damian Falkowski trenerem rezerw

Potwierdziły się przypuszczenia Macieja Wesołowskiego - jego następcą na stanowisku trenera drugiego zespołu Polonii będzie jego dotychczasowy asystent, Damian Falkowski. Przypomnijmy, że w zamieszczonej w najnowszym numerze naszego Magazynu rozmowie z trenerem Wesołowskim, na pytanie, czy Damian Falkowski otrzyma szansę i obejmie stanowisko trenera drugiej drużyny, odpowiedział:

"Mam nadzieję, że dostanie szansę, bo to wartościowy trener. Ale nie podpisał jeszcze umowy, trwają rozmowy i miejsmy nadzieję, że to będzie on."

Tak też się stało i klub poinformował dzisiaj oficjalnie o nowym trenerze.

Damian Falkowski ma 33 lata. Jako piłkarz grał m.in. w rezerwach Wisły Płock, OKS-ie 1945 Olsztyn, Starcie Otwock i Mazurze Karczew. W tym ostatnim klubie objął stanowisko trenera drugiego zespołu. 2,5 roku temu dołączył do Polonii .

W wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu nowy trener "dwójki" potwierdził, że:

"Wszyscy wiedzą, jakie były i jakie są cele klubu w stosunku do drugiego zespołu, pozostały one niezmienne. Celem zespołu jest oczywiście awans do 4. ligi i wraz z zawodnikami od pierwszego dnia przygotowań pracujemy nad tym, by go zrealizować."

Przypomnijmy, że rozgrywki V ligi ruszają 12-13 sierpnia, a już w pierwszej kolejce rezerwy Polonii czeka ciężki przeciwnik - drużyna Okęcia, która w ub. sezonie zajęła 5. miejsce w tabeli z zaledwie 3 punktami mniej od Polonii II.

Pod wodzą nowego trenera Polonia II rozegrała już pierwszy sparing, w którym 15 lipca przegrała z juniorami U19 MKS-u Polonia Warszawa 0:1. W meczu wystąpiło aż 13 testowanych zawodników! Skład: Testowany (45’ Testowany) - Nozderka (46’ Żakowski), S. Olczak (60’ Testowany), Olesiński (60’ Testowany ) - Testowany (45’ Testowany), Parafianowicz ( Testowany), Korcz (60’ Testowany ), Rowicki (60’ Testowany), Testowany (46’ Testowany) - Testowany (46’ Kowalik), Testowany (46’ Izdebski).

Przed startem rozgrywek, rezerwy rozegrają jeszcze trzy spotkania kontrolne:

  • 22 lipca z Marcovią Marki (Marki)
  • 29 lipca z Mazurem Karczew (Karczew)
  • 5 sierpnia z Bugiem Wyszków (Wyszków)

Fot. https://twitter.com/polonia1911

Wpis Akademii Polonii o sparingach: https://www.facebook.com/AkademiaPolonii/posts/pfbid0dw1uhEub84xKDdYL7Ae7ANLamwV9yuYcEYpcmCWSdAXnd3e6X5NvQCYhNrB3hySDl

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram