Autor: 
Redakcja
Data: 
11 czerwca, 2023

Weekendowe wyniki (10-11.06.2023)

Seniorzy (z przytupem!) zakończyli rozgrywki, nie grają już CLJ-ki. Na placu pozostały jeszcze rezerwy, seniorzy MKS-u i drużyna kobieca. Każda z tych drużyn de facto nie gra już o nic konkretnego - na awanse nie mają szans, spadki im nie grozą. Ale myliłby się ktoś sądząc, że nie będzie już niespodzianek. Bo właśnie niespodzianka czekała na tych, którzy w sobotę wybrali się na mecz Polonii II z Amatorem Maszewo. Oto bowiem okazało się, że - w związku z zajęciem Sahary na strefę zmian niedzielnych triathlonowych zawodów Ironman - spotkanie zostało przeniesione na boisko główne! Zebrana na trybunach garstka kibiców zastanawiała się, kiedy ostatnio "dwójka" Polonii grała na głównej murawie i wydaje się, że było to naprawdę dawno temu, gdy rezerwy grały w III lidze. W każdym razie na pewno Polonia II nie rozgrywała tu żadnego meczu od reaktywacji drużyny w 2017 r.
Mecz z Amatorem, do tego rozgrywany w takim niespodziewanym miejscu, obudził też w wielu osobach wspomnienia. Przecież 10 lat temu ta właśnie drużyna była przeciwnikiem pierwszej drużyny Polonii w IV lidze w pierwszym sezonie po degradacji z Ekstraklasy (wówczas zresztą oba mecze z Amatorem rozegrane zostały na K6, również ten, w którym formalnie gospodarzem byli maszewianie). W sezonie 2013/2014 dwukrotnie wygraliśmy - 1:0 i 3:0, w sobotę rezerwy wygrały jeszcze wyżej - mecz zakończył się wynikiem 4:0. Mniej radosną informacją jest to, że dzień po meczu trener Maciej Wesołowski poinformował, że w sezonie 2023/2024 nie będzie już prowadził Polonii II.


Drużyna dziewczyn trochę zaskakująco przegrała na wyjeździe z Zamłyniem Radom 0:1. Wynik ten odrobinę skomplikował sytuację - aby utrzymać 2. pozycję w tabeli III ligi kobiet (która wydawała się już praktycznie pewna), w ostatnim meczu dziewczyny muszą zdobyć przynajmniej 1 punkt (mają gorszy stosunek bezpośrednich meczów z Zamłyniem, lepszy z Legią). Ich przeciwnikiem w nast. weekend będzie MUKS Tomaszów Mazowiecki.
Aktualna sytuacja w tabeli:

  1. Wisła Płock 53 pkt
  2. MKS Polonia Warszawa 46 pkt
  3. Legia Soccer Schools Warszawa 43 pkt
  4. Zamłynie Radom 43 pkt

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z tego meczu na naszej stronie

Z kolei seniorzy MKS-u swój mecz z Dębem Wieliszew rozegrali awansem już w środę. Wygrywając 4:3, zapewnili sobie conajmniej 8. miejsce w tabeli ligi okręgowej.

2023-06-11 Zamłynie Radom - MKS Polonia Warszawa 1:0 (III liga kobiet)
2023-06-10 Polonia II Warszawa - Amator Maszewo 4:0 (V liga)
; bramki: Olaf Bartkiewicz 40', Paweł Tarnowski 55', Igor Wysocki 56', Sebastian Olczak 87'
2023-06-07 MKS Polonia Warszawa - Dąb Wieliszew 4:3 (l. okręgowa)
; bramki: Raymond Ntiege 12', Przemysław Flisek 39', Oliwier Zabrzewski 57', Farrukh Akhtamov 83'

/DA/

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram