Autor: 
Redakcja
Data: 
22 lipca, 2023

Przegrana na start I ligi

Niestety powrót do I ligi zaczynamy od lekkiego falstartu. Początek meczu z GKS-em Tychy wręcz wymarzony - Polonia jak niesiona na skrzydłach, zgrabne akcje i co najważniejsze - szybko zdobyte dwie bramki. Pierwsza już w 7. minucie po strzale z rzutu wolnego Michała Bajdura. Druga - niespełna 3 minuty później, po rożnym zdobyta główką przez drugiego Michała - Grudniewskiego.

I chociaż w drugiej części 1. połowy tego polotu było już mniej, to wychodzilibyśmy na przerwę spokojni - to była nasza połowa, Polonia od GKS-u była po prostu lepsza. Wychodzilibyśmy, gdyby nie gol (po rożnym) do szatni, który odrobinę popsuł nam humory.

Te już zdecydowanie popsuły się zaraz po przerwie, gdy w 49' mocny strzał Bartosza Śpiączki doprowadził do wyrównania.

Od tej pory Polonia już całkowicie siadła, w zasadzie nic się nie układało. Akcje niespójne, do tego dużo głupich strat. Widać było, że jeśli ktoś w tym meczu jeszcze strzeli gola, nie będą to gospodarze. No i zgodnie z tradycją dobił nas piłkarz, który niedawno grał w Polonii - Wiktor Niewiarowski w 88'.

Końcówka - sędzia doliczył, gł. przez długo trwającą weryfikację VAR-u (zauważmy - była to pierwsza interwencja VAR-u w jakimkolwiek meczu Polonii) 10 minut, ale realnie graliśmy jeszcze dłużej - to już był całkowity chaos. Polonia nie potrafiła już nawet zbliżyć się do pola karnego GKS-u, jego zawodnicy pokładali się na boisku przy każdej okazji, kradnąc cenne dla nich sekundy.
A już za tydzień ciężki mecz - na K6 przyjeżdża Wisła Kraków (w 1. kolejce remis z Górnikiem Łęczna 2:2).

22.07.2023 Polonia Warszawa - GKS Tychy 2:3
gole: Michał Bajdur 7', Michał Grudniewski 10' dla Polonii; Marcel Błachewicz 45', Bartosz Śpiączka 49', Wiktor Niewiarowski 88' dla GKS-u
Polonia: Mateusz Kuchta - Dariusz Pawłowski (82' Jakub Piątek), Maciej Kowalski-Haberek, Michał Grudniewski, Tomasz Wełna, Wojciech Fadecki (74' Nikodem Zawistowski) - Michał Bajdur (74' Mateusz Michalski), Krzysztof Koton (82' Bartosz Biedrzycki), Piotr Marciniec, Marcin Kluska - Paweł Tomczyk (66' Szymon Kobusiński).
GKS Tychy: Maciej Kikolski - Dominik Połap (46' Krzysztof Machowski), Jakub Budnicki, Nemanja Nedić, Jakub Tecław, Marcel Błachewicz (90' Jakub Bieroński) - Przemysław Mystkowski (76' Marcin Szpakowski), Mateusz Radecki, Wiktor Żytek, Patryk Mikita (76' Wiktor Niewiarowski) - Daniel Rumin (46' Bartosz Śpiączka).
żółte kartki: Marciniec (Polonia); Budnicki, Nedić, Śpiączka (GKS)
sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

fot. screen z transmisji Polsat Sport

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram