Autor: 
Redakcja
Data: 
20 września, 2023

Przed meczem z Resovią

Już w sobotę 23 września czeka nas arcyważne spotkanie. Czarne Koszule zmierzą się na wyjeździe z sąsiadującą w tabeli Resovią Rzeszów. Zwycięzca meczu najbliższy tydzień spędzi poza strefą spadkową.

Na przestrzeni lat Polonia kilkakrotnie mierzyła się z Resovią i przyznać trzeba, że to drużyna z Rzeszowa częściej była górą. Niemniej ostatnia nasza potyczka w 1993 zakończyła się wysokim zwycięstwem Dumy Stolicy 4:0 (po bramkach Arkadiusza Gmura (x2) oraz Dariusza Dźwigały i Piotra Rowickiego).

W obecnym składzie rzeszowskiego zespołu jest pewien polonijny akcent. Bramkarzem naszych najbliższych rywali jest doświadczony Michał Gliwa, którego na pewno wielu fanów pamięta z czasów występów w naszej Polonii w latach 2008-2012.

Obecnie sytuacja Resovii nie należy do najłatwiejszych – i nie mówię jedynie o miejscu w ligowej tabeli. Jeden z najstarszych klubów w Polsce rozgrywa swoje spotkania domowe na stadionie lokalnego rywala, Stali Rzeszów. Fani obu zespołów delikatnie mówiąc nie są zachwyceni takim rozwiązaniem. Zresztą możemy sobie wyobrazić, jak "zachwyceni" bylibyśmy zarówno my, jak i kibice Legii, gdyby nasze domowe mecze miały się rozgrywać przy Łazienkowskiej. No właśnie.

Czy Polonia przełamie w Rzeszowie strzelecką niemoc? Czy może jednak to Resovia boleśnie pokaże nam nasze miejsce w szeregu? Na pewno przed nami ciekawe widowisko.

Autor: Kaszkiet (https://twitter.com/Kaszkyet)

23.09.2023 (sobota), godz. 15:00 Resovia Rzeszów - Polonia Warszawa
transmisja: Polsat Box Go i w PPV Statscore (zakup przez TEN LINK - wtedy znaczna część przychodów z transakcji zasila budżet klubu).

zdjęcie wiodące: cwks-resovia.pl

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram