Autor: 
Redakcja
Data: 
11 sierpnia, 2023

Polonia z awansem w Pucharze Polski!

W rozegranym 10.08.2023 r. meczu rundy wstępnej Pucharu Polski Polonia pokonała Siarkę Tarnobrzeg 3:2. Był to czwarty z rzędu mecz Polonii z tego sezonu, w którym padło 5 bramek i który zakończył się wynikiem 3:2 lub 2:3. Tym razem jednak nie musieliśmy drżeć o wynik do ostatnich chwil - nawet gdy w doliczonym czasie gry Siarka zbliżyła się do Polonii na jedną bramkę, poloniści nie pozwolili na zagrożenie bramki Kuby Lemanowicza.

W naszej drużynie mieli okazję zaprezentować się piłkarze, którzy nie mieszczą się w podstawowej ligowej jedenastce. W porównaniu ze składem wyjściowym z wygranego meczu z Arką Gdynia, w Polonii mieliśmy aż 10 zmian! Swoją szansę wykorzystał chyba najbardziej Paweł Tomczyk, który w końcu się przełamał i strzelił dwa ładne gole. Zresztą bramce Marcina Kluski także nie można odmówić uroku:

Skrót meczu (w tym oczywiście pozostałe bramki) dostępny na stronie Polsatu Sport.

Przeciwnika Polonii w 1. rundzie Pucharu Polski poznamy już w piątek 12 sierpnia.

Przypominamy, że równocześnie w Warszawie ruszają rozgrywki okręgowego Pucharu Polski. W nich grająca w lidze okręgowej drużyna MKS Polonia Warszawa zmierzy się 16 sierpnia z Interem Warszawa. Rezerwy Polonii przystąpią do rozgrywek w kolejnej rundzie.

2023-08-10 Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (runda wstępna Pucharu Polski)
bramki: Paweł Tomczyk (22' i 40'), Marcin Kluska 67' - Piotr Cichocki 61', Bartosz Krzysztofek 90'

Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz, Nikodem Zawistowski, Eryk Mikołajewski, Jan Majsterek, Tomasz Wełna, Dariusz Pawłowski (62' Wojciech Fadecki), Łukasz Piątek, Oliwier Wojciechowski, Jakub Piątek (62' Krzysztof Koton), Marcin Kluska (75' Junior Radziński), Paweł Tomczyk (62' Szymon Kobusiński)
Siarka Tarnobrzeg: Hieronim Zoch, Igor Woś (75' Wojciech Bieniarz), Marcin Kumorek (75' Piotr Lisowski), Michał Bierzało, Krzysztof Wicki (67' Krystian Szymocha), Bartosz Sulkowski, Piotr Cichocki (78' Paweł Mróz), Szymon Kaliniec, Szymon Feret, Dawid Lisowski (67' Kacper Prusiński), Bartosz Krzysztofek

fot. screen za Polsat Sport

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram