Autor: 
Redakcja
Data: 
11 września, 2023

Podsumowanie piłkarskiego weekendu 8-10.09

"Biedrona" z asystą w reprezentacji, wygrana "Czarnych Syrenek", remisy 1. i 2. drużyny, wygrana juniorów i przegrana w "okręgówce" - weekend "w kratkę".

Udany debiut Biedrzyckiego w reprezentacji U20

Jak informowaliśmy, Bartosz Biedrzycki otrzymał w ub. tygodniu powołanie do reprezentacji Polski U20. Na powołaniu do kadry się nie skończyło - w rozegranym w piątek w Łomży meczu turnieju Elite League z Portugalią "Biedrona" wszedł na boisko w przerwie spotkania. Chwilę potem - w 47' - zaliczył bardzo ładną asystę. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Polaków.
Kolejny mecz reprezentacji U20 rozegrany zostanie w Legnicy już w poniedziałek 11.09 (godz. 16:15, transmisja TVP Sport).

https://twitter.com/FootballReprt/status/1700180114842046744
Pierwsza drużyna remisuje w sparingu z Motorem Lublin

Przerwę w rozgrywkach I ligi zespół Rafała Smalca wykorzystał, rozgrywając na Konwiktorskiej sparing z ligowym przeciwnikiem - Motorem Lublin. Mecz miał charakter zamknięty (bez udziału kibiców), rozegrany został w systemie czterech 30-minutowych kwart. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, bramkę zdobył w 57' nowy nabytek klubu, Vladyslav Okhronchuk.

Remis rezerw

Po blamanżu w meczu z Nadnarwianką Pułtusk (z mocnymi "posiłkami" polonistów z "jedynki"), grająca w V lidze drużyna Polonii II w Nasielsku zremisowała 1:1 z tamtejszym Żbikiem. Tym razem drużyna zagrała bez wsparcia kolegów z pierwszego zespołu.

Przegrana juniorów starszych, wygrana młodszych

W rozgrywkach CLJ U19 poloniści mieli przerwę (mecz z Cracovią został przełożony). Składająca się z juniorów U19 i U19 grająca w lidze okręgowej drużyna MKS-u grała w Łomiankach z tamtejszym KS-em (prowadzonym przez Piotra Szczechowicza, byłego trenera seniorów Polonii). Niestety nasi młodzi zawodnicy przegrali w stosunku 0:3.

Lepiej poszło ich młodszym kolegom, którzy w rozgrywkach CLJ U17 pokonali 2:0 rówieśników z Motoru Lublin. Ciekawostka - mecz był rozgrywany w sobotę na bocznym boisku prawie równolegle z toczącym się na głównym placu (opisanym wcześniej) sparingiem seniorów, w którym przeciwnikiem byli także lublinianie.

Zdecydowana wygrana dziewczyn

W drugiej kolejce rozgrywek III ligi kobieca drużyna MKS-u drugi raz wysoko wygrała swój mecz. W niedzielę ich przeciwniczkami był Ekosport Białystok, z którym "Czarne Syrenki" wygrały 6:0 (do przerwy 3:0).
Bramki: Maja Kałun 16’,43’,49’, Beata Cabaj 35', Dominika Dębska 75’ i Weronika Malinowska 77’
Skład: Julia Łopaciuk- Iga Zbrzeżniak (Aleksandra Szot), Agnieszka Boćkowska ( Yevheniya ŻENIA Kyrlyk ) , Paulina Suchorowska, Patrycja Klimorowska (Barbara Legutko), Magda Koprowska (Weronika Malinowska), Aleksandra Marciszewska, Dominika Dębska (Pamela Wanat), Maja Kałun, Beata Cabaj, Weronika Szuba (Wiktoria Kuk).
Informacje za instagramem drużyny.

Zdjęcia z meczu dostępne na Facebooku MKS-u.

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram