Autor: 
Redakcja
Data: 
26 maja, 2023

O 17:00 Polonia zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice

Do zakończenia sezonu pozostały tylko 2 mecze. Pierwszy z nich Polonia Warszawa rozegra już dziś - na wyjeździe - z Górnikiem Polkowice. Początek spotkania o 17:00. Transmisja w WP Pilot

Dla Polonii Warszawa będzie to ostatni wyjazdowy mecz w obecnym stanie. O ile dla podopiecznych Rafała Smalca będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę, a w klubie myśli się już o przyszłych, pierwszoligowych rozgrywkach, to dla gospodarzy dzisiejszego pojedynku to spotkanie z cyklu "o życie". Aktualnie Górnik zajmuje spadkowe 15. miejsce w tabeli eWinner 2 ligi, aby pozostać na obecnym poziomie rozgrywkowym, do końca sezonu musi odrobić 1-punktową obecnie stratę do Radunii Stężyca, zajmującej ostatnią "bezpieczną" 14. lokatę.

Poloniści będą musieli uważać przede wszystkim na Arkadiusza Piecha. Doświadczony, 37-letni napastnik (niegdyś wicemistrz Polski z Ruchem Chorzów, 4-krotny reprezentant Polski) w aktualnych rozgrywkach zdobył 10 goli - najwięcej w swoim zespole.

W pierwszym meczu tego sezonu między oboma zespołami, Polonia pewnie wygrała 3:0 po golach Wojciecha Fadeckiego, Marcina Kluski i Michała Fidziukiewicza. Kibice mogą pamiętać również rywalizacje między obieka ekipami z sezonu 2003/04, gdy Polonia i Górnik Polkowice grały w najwyższej lidze. Szczególnie w pamięć mogło zapaść spotkanie rozegrane pod koniec rundy wiosennej, 22 maja 2004 r. Oba zespoły walczyły o utrzymanie, Polonia zagrała katastrofalnie, przegrywając 0:1 po golu Grzegorza Patera. Czarne Koszule mogły doprowadzić do remisu, ale rzut karny Dariusza Dźwigały obronił Jacek Banaszyński (który w kolejnym sezonie przywdział trykot Polonii). Wcześniej w rundzie jesiennej w meczu rozgrywanym w Polkowicach 29 października 2003 r. padł remis 0:0.

Transmisja spotkania będzie dostępna w serwisie WP Pilot.

Fot. Wikimedia

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram