Autor: 
Redakcja
Data: 
2 października, 2022

Bartłomiej Dryl: Słów kilka o frekwencji

Ostatnio pojawiło się sporo komentarzy dotyczących frekwencji na naszych domowych meczach. Jedni mówią, że jest nas zbyt mało, patrząc przez pryzmat wyników pierwszej drużyny, inni, że Klub oficjalnie wykazuje ją za niską względem faktycznej liczby osób będących na trybunach. Postanowiliśmy powiedzieć „sprawdzam” i przeliczyć ją osoba po osobie na podstawie zdjęć wykonanych podczas meczu z GKS-em Jastrzębie. Zgodnie z podaną przez Klub frekwencją, z 2.108 osób uprawnionych do wejścia na stadion (karnety, bilety + darmowe wejściówki) w meczu uczestniczyło 1.551 kibiców. A co nam wyszło z przeliczeń?

Trybuna C: 555, B: 127, A: 662, goście: 72, dodając do tej liczby ok. 130 osób (+/- 10%), które mogły przebywać na dziedzińcu, strefie VIP, Czarnej Koszuli etc., łącznie z przeliczenia wyszła nam liczba 1.546, czyli bardzo zbliżona do oficjalnie stwierdzonej.

Dlaczego chcieliśmy sprawdzić faktyczną frekwencję? Nie chcemy jako Klub zaklinać rzeczywistości i podawać zawyżonej, ani tym bardziej zaniżonej frekwencji. Chcemy pokazywać ją taką, jaka faktycznie jest. Podobnie jak w przypadku prezentacji wyników finansowych naszego Klubu czy chociażby wyników finansowych dni meczowych, które publikujemy transparentnie na naszej stronie. Mając tylko wiarygodne dane możemy wyciągać prawidłowe wnioski! Mam nadzieję, że frekwencja na kolejnych meczach przebije oczekiwania nas wszystkich :). Do zobaczenia na K6!

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram