Autor: 
Redakcja
Data: 
20 maja, 2023

Awans jest nasz, jesteśmy w I lidze! Polonia - Olimpia 2:0

Piłkarze Polonii zrobili to, co do nich należało! Po bramkach Pawła Tomczyka i Mateusza Michalskiego zdobytych jeszcze w I połowie Czarne Koszule zwyciężyły Olimpię Elbląg 2:0! W przyszłym sezonie Polonia zagra w I lidze!

Polonia od początku spotkania narzuciła tempo gry. Podopieczni Rafała Smalca nastawili się na atak, choć pierwszą dogodną okazję mieli goście z Elbląga. W 15. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Jakub Branecki, na nasze szczęście, zawodnik Olimpii spudłował.

Na szczęście dla Polonii, już niedługo później, po szybkim wypadzie, premierową bramkę po szybkim wypadzie zdobył Paweł Tomczyk, wprawiając w euforię ok. 6 tysięcy widzów zgromadzonych w sobotę na Konwiktorskiej 6.

Chwilę przed przerwą na 2:0 podwyższył Mateusz Michalski. Awans był już dosłownie na wyciągnięcie ręki!

W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił. Olimpia sprawiała wrażenie zespołu pogodzonego z porażką. Polonia była bliska zdobycia trzeciej bramki, ale Olimpię uratował słupek.

W końcówce meczu świętować zaczęli kibice na "Kamiennej".

Sobotnie zwycięstwo sprawia, że w przyszłym sezonie Czarne Koszule zagrają w I lidze. Świętowanie na K6 trwało do późnych godzin.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom z klubu - każdy z Was dołożył swą wielką cegiełkę do wczorajszego sukcesu. Drugi awans z rzędu, świętowanie przy pełnych trybunach - to naprawdę wielka rzecz! Z wielkimi nadziejami patrzymy na kolejny sezon!

Polonia Warszawa - Olimpia Elbląg 2:0 (2:0)

Bramki: Paweł Tomczyk '27 (1:0), Mateusz Michalski '44 (2:0)

Składy:

Polonia: Jakub Lemanowicz - Wojciech Fadecki ('69 Grzegorz Aftyka), Maciej Kowalski-Haberek, Michał Grudniewski, Tomasz Wełna, Bartosz Biedrzycki - Mateusz Michalski ('84 Jakub Wawszczyk), Krzysztof Koton, Łukasz Piątek, Michał Bajdur ('84 Nikita Vasin) - Paweł Tomczyk ('78 Michał Fidziukiewicz).

Olimpia: Andrzej Witan - Patryk Jakubczyk ('76 Paweł Kazimierowski), Kacper Szczudliński ('76 Marcin Rajch), Adrian Piekarski, Marcel Stefaniak - Aron Stasiak ('17 Maciej Famulak), Kacper Jóźwicki, Jan Sienkiewicz, Jakub Branecki ('76 Kacper Łaszak), Konrad Łabecki ('59 Dominik Kozera) - Mariusz Gabrych.

żółte kartki: Wełna - Łabecki, Sienkiewicz, Jóźwicki.

sędziował: Albert Różycki (Łódź).

Fot. Polonia Warszawa S.A.

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram