Autor:
Redakcja
Data:
19 stycznia, 2024

Zwycięstwo w Katowicach! AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – KKS Polonia Warszawa 79:94

Koszykarze Czarnych Koszul odnieśli premierowe zwycięstwo w roku 2024! Poloniści w ważnym meczu pokonali beniaminka z Katowic 94:79. Do wygranej walnie przyczynił się debiutujący w zespole Eric Williams Jr, który zdobył aż 23 punkty.

Polonia znakomicie rozpoczęła spotkanie. Zespół gospodarzy nie był w stanie poradzić sobie szczególnie z dobrze dysponowanymi tego dnia Ericiem Williamsem Jr oraz Damianem Cechniakiem (18 pkt na 100-proc. skuteczności, 9 zbiórek). Polonia szybko odjechała zespołowi z Katowic, prowadząc na początku II kwarty już 46:26.

Wydawać się mogło, że zwycięstwo Polonii nie będzie podlegało dyskusji, ale gracze Mickiewicza nie dali za wygraną. Już do końca II kwarty zmniejszyli straty (do 10 punktów), a na niespełna 5 minut przed zakończeniem meczu przegrywali już tylko 73:79. Aż dwóch podkoszowych Czarnych Koszul – Damian Cechniak i Bartłomiej Piertas – już na początku IV kwarty miało na swoim koncie po 4 faule, co utrudniało zadanie Polonii a dawało nadzieję gościom na odwrócenie losów meczu.

Katowiczanie nawiązali walkę przede wszystkim za sprawą swego podkoszowego Daniela Oladapo, który zdobył aż 34 punkty i 11 razy zebrał piłkę. Cieniem na jego dyspozycji kładzie się jednak fatalna skuteczność z rzutów wolnych – trafił jedynie 6 z 17 prób.

- Wiedzieliśmy, że słabo wykonuje rzuty wolne – gdy był pod koszem i miał zdobywać łatwe punkty, to woleliśmy go faulować – wspomniał na pomeczowej konferencji trener Polonii Jakub Pendrakowski.

W końcówce spotkania Polonia spisała się lepiej od katowiczan. Ważne rzuty trafiał Przemysław Kuźkow (łącznie 11 pkt). Mecz skończył się najwyższym w sezonie, 15-punktowym zwycięstwem Czarnych Koszul.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – KKS Polonia Warszawa 79:94 (16:33, 23:16, 20:17, 20:28)

Punkty dla Polonii: Eric Williams Jr (23 pkt), Damian Cechniak (18 pkt), Przemysław Kuźkow (11 pkt), Maksymilian Motel (7 pkt) Marcin Dutkiewicz (6 pkt), Michał Kierlewicz (6 pkt), Jakub Osiński (6 pkt), Bartłomiej Pietras (5 pkt), Michał Szymański (3 pkt), Michał Wojtyński (3 pkt).