Autor:
Redakcja
Data:
26 czerwca, 2024

Polonia 3x3 po miesiącu gry: zwycięstwo w Ostrowi Mazowieckiej, awans do finałów mistrzostw Polski!

Bardzo udane tygodnie ma za sobą drużyna Polonii Warszawa w koszykówce 3x3. “Czarne Koszule” trzykrotnie stawały na podium prestiżowych turniejów, jeden wygrały, dzięki czemu zagrają w finałach mistrzostw Polski!

Inauguracja w obecnym sezonie Polonii (projektu Fundacji Kultywowania Tradycji Koszykarzy Polonii Warszawa i klubu KKS Polonia Warszawa) miała miejsce 19 czerwca w Bydgoszczy, w miejscowej edycji turnieju Lotto 3x3 Quest - rozgrywanych od czerwca do sierpnia eliminacji mistrzostw Polski. Tegoroczny debiut zespołu występującego w składzie Piotr Dąbrowski, Patryk Pełka, Tomasz Rudno, Mateusz Witek wypadł niezwykle obiecująco - awans do finałów, w którym lepszy okazał się zespół MKS-u Lotto Dąbrowa Górnicza II. Nie sposób nie wspomnieć o okolicznościach awansu do finału - w półfinale Poloniści przegrywali już 10:18 z Kadrą U23, by ostatecznie wygrać 21:20!

Tydzień później, 26 czerwca, w nieco zmienionym składzie (Mateusza Witka zastąpił Marcin Biranowski) “Czarne Koszule” wystąpiły w kolejnym Lotto 3x3 Queście - tym razem w Ostrowi Mazowieckiej. Ponownie Polonia awansowała do półfinału, znów po thrillerze wywalczyła awans do finału - stało się tak dzięki rzutom Patryka Pełki równo z końcową syreną na wagę dogrywki oraz Marcina Biranowskiego już w dodatkowym czasie. W finale Polonia nie dała szans drużynie ISETIA Fabe Polska, którą pokonała 21:11. Oznaczało to zwycięstwo w turnieju i awans do finałów mistrzostw Polski!

W długi majowo-czerwcowy weekend “Czarne Koszule” rozegrały dwa kolejne turnieje z cyklu Lotto 3x3 Quest. Najpierw 31 maja od wizyty w Inowrocławiu zajęły 5. miejsce (przegrana w ćwierćfinale). Natomiast 2 czerwca Polonia wystąpiła w największym turnieju koszykówki 3x3 - łódzkiej Basketmanii. Zespół w składzie Patryk Andres, Piotr Dąbrowski, Tomasz Rudno, Mateusz Witek zajął w nim 3. miejsce!

W kolejnych tygodniach Polonia wystąpiła w kolejnych edycjach Lotto 3x3 Quest, kolejno, w Warszawie (8. miejsce), Tarnowie Podgórnym (6. miejsce), Toruniu (6. miejsce), Starych Babicach (9. miejsce), Poznaniu (4. miejsce) i Kielcach (9. miejsce).

Ostatniej niedzieli "Czarne Koszule" w składzie identycznym jak w Ostrowi Mazowieckiej wystąpiły na Torwarze w turnieju Warsaw 3x3 Lite Quest, gdzie stawką był awans do turnieju Prishtina Challenger w Kosowie. Polonia wygrała w fazie grupowej z II drużyną Stali (21:5) i uznała wyższość pierwszego zespołu BM Stal (12:16). W ćwierćfinale doszło do pojedynku z Legią LOTTO 3x3. Po bardzo dobrym początku (5:0, później prowadzenie 14:9) Poloniści grający niemal cały mecz we trójkę, bez możliwości zmiany (z uwagi na dyskwalifikację Marcina Biranowskiego) ostatecznie przegrali 17:21 i zajęli 6. miejsce.

W kolejnych tygodniach kolejne turnieje z udziałem koszykarzy "Czarnych Koszul"!

Przedsięwzięcie wspiera Grupa Sabaj. Partnerem technicznym jest 3x3 UFFO Wear