Autor: 
Redakcja
Data: 
29 września, 2023

KKS Polonia zagra z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych - zapowiedź

W sobotę 30 września koszykarze KKS Polonia Warszawa rozegrają drugi mecz sezonu. W Wałbrzychu będą rywalizować z miejscowym Górnikiem. Zespół z Dolnego Śląska znacząco zmienił swój skład.

Po minionym sezonie, zakończonym przegraną 0-3 w finałach z Dzikami, w zespole Górnika nastąpił wstrząs. Z zespołem pożegnał się trener Marcin Radomski, którego zastąpił Andrzej Adamek - pochodzący z Wałbrzycha były mistrz Polski zarówno jako zawodnik (w Śląsku Wrocław), jak i jako trener (6-krotnie jako asystent, 1 raz samodzielnie - w Asseco Prokomie Gdynia). W składzie nastąpiła rewolucja - z poprzedniego sezonu powstali tylko center Piotr Niedźwiedzki i obwodowy Damian Durski. Nie sposób nie zauważyć, że wielu z nowych graczy Górnika ma już duże doświadczenie - jak rozgrywający Francis Han (rocznik 1987), rzucający obrońcy Krzysztof Jakóbczyk i David Jackson (obaj urodzeni w 1986 r.) oraz podkoszowy Witalij Kowałenko (rocznik 1984). O składzie Górnika więcej można poczytać np. tutaj.

Zmiany nastąpiły również w organizacji klubu. Drużynę wydzielono ze stowarzyszenia zarządzającego dotychczas klubem, przekazano ją pod skrzydła nowopowstałej spółki z o.o. "Górnik Kosz", której udziałowcami są, oprócz dotychczas prowadzącego klub stowarzyszenia, Zamek Książ oraz spółka Aqua-Zdrój. W tym sezonie jedynym sponsorem tytularnym jest Zamek Książ.

Dla Górnika, podobnie jak dla Polonii, to sezon przejściowy. W poprzednich czterech sezonach cel Biało-Niebieskich był jasny - awans do ekstraklasy. Zmiany w składzie, oparcie się na doświadczonych zawodnikach wskazują, że w obecnych rozgrywkach Górnikowi będzie o to znacznie trudniej. Wałbrzyszanie będą chcieli dobrze zaprezentować przed własną publicznością także z uwagi na słabą inaugurację sezonu - w 1. kolejce ulegli na wyjeździe Sensation Kowticy Kołobrzeg 56:63, mimo że w pewnym momencie spotkania prowadzili różnicą aż 18 punktów.

W poprzednim sezonie Polonia mierzyła się z Górnikiem 5 razy - 2 razy w sezonie zasadniczym, 3 razy w I rundzie play-off. Za każdym razem lepsi byli wałbrzyszanie, choć nie licząc 1. meczu play-offów, wszystkie mecze były wyrównane i losy zwycięstwa rozstrzygały się pod koniec.

Polonia wielokrotnie spotykała się w przeszłości z Górnikiem. Także w złotych dla wałbrzyszan latach 80., gdy klub zdobywał mistrzostwo Polski. Więcej o tym w programie meczowym przygotowywanym z okazji play-offów - do przeczytania tutaj.

Mecz rozpocznie się o 16:00. Transmisję przeprowadzi Emocje.tv.

Źródło: Własne/dziennik.walbrzych.pl/walbrzych.dlawas.info

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram