Autor: 
Redakcja
Data: 
5 września, 2023

KKS Polonia wygrywa turniej w Poznaniu!

Koszykarze Polonii Warszawa w miniony weekend wzięli udział w turnieju towarzyskim w Poznaniu. Dzięki zwycięstwom z Żakiem Koszalin i Enea Basketem Poznań, Czarne Koszule triumfowały w wydarzeniu!

Pierwszy mecz, będący jednocześnie półfinałem, odbył się w piątek 1 sierpnia. Poloniści bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, wygrywając I kwartę 28:15. Swą przewagę podopieczni Jakuba Pendrakowskiego powiększyli w II kwarcie, po której ich przewaga wynosiła już 60:43.

W drugiej połowie zawodnicy z Koszalina wypadli znacznie lepiej, stopniowo odrabiali straty, ale nie udało im się wygrać całego meczu, który padł łupem Czarnych Koszul.

Następnego dnia poloniści zagrali w finale, w którym zmierzyli się z gospodarzem turnieju, Enea Basketem Poznań. Po wyrównanej pierwszej połowie, po której poloniści prowadzili zaledwie jednym punktem, w II części meczu zauważalnie lepsi byli gracze Czarnych Koszul, wygrywając cały mecz 85:71.

półfinał, 1 września: MKKS Żak Koszalin - KKS Polonia Warszawa 83:87 (15:28, 28:32, 19:14, 21:13)

finał, 2 września: Enea Basket Poznań - KKS Polonia Warszawa 85:71 (15:16, 23:23, 14:20, 19:26)

KKS Polonia Warszawa zdecydował o ujawnieniu swojej kadry dopiero we wrześniu. Szanując tę decyzję, nie zamieszczamy informacji o składzie KKS-u w tym sparingu. 

Źródło: Enea Basket Poznań, foto: Beata Brociek Fotografia

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram