Autor:
Redakcja
Data:
16 stycznia, 2024

Porażki koszykarzy i koszykarek. KKS Polonia - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 64:87, SKK Polonia - MB Zagłębie Sonsowiec 81:86

Ta niedziela nie należała do koszykarskich Polonii. Obie drużyny Czarnych Koszul przegrały swoje domowe mecze. Koszykarze KKS Polonia ulegli Górnikowi Zamek Książ Wałbrzych 64:87, a koszykarki SKK Polonia nie dały rady MB Zagłębiu Sosnowiec 81:86.

Przebieg pierwszej połowy dawał nadzieje ponad 200 zgromadzonym w hali Koło widzom na pozytywny wynik meczu Polonia-Górnik. Gracze Czarnych Koszul, prowadzeni przez dobrze dysponowanego Przemysława Kuźkowa (18 punktów w meczu) nie odstawali od lidera PEKAO SA 1 ligi, długimi momentami prowadząc. Dobrze w roli rozgrywającego spisywał się Maksymilian Motel, efektownymi podaniami spod kosza obsługując swoich kolegów. Po dwóch kwartach Polonia przegrywała jedynie 42:43.

Warszawianie zostali jednak sprowadzeni na ziemię tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Czarne Koszule były tylko tłem dla gości z Wałbrzycha w trzeciej, kluczowej kwarcie, przegranej aż 6:26. Niewiele wnosiły przerwy na żądanie trenera Jakuba Pendrakowskiego. Gracze Polonii odstawali od Górnika sportowo, ale i mentalnie – w drugiej połowie wyglądali jakby nie wierzyli w możliwość odniesienia zwycięstwa.

Do wygranej gości, ku uciesze kilkudziesięciu obecnych na hali fanów ekipy z Dolnego Śląska, walnie przyczynił się center Piotr Niedźwiedzki, zdobywca 16 punktów. Imponował również na tablicach, notując 7 zbiórek – także po swoich rzutach. Niedźwiedzki zdecydowanie wygrywając korespondencyjny pojedynek z Damianem Cechniakiem (4 pkt, 1 zbiórka).

Dużo więcej emocji było kilka godzin później na Wilanowie, w meczu koszykarek SKK Polonia. Polonistki zaczęły mecz naprawdę dobrze, do przerwy prowadziły 44:39. Naprawdę dobrze Czarne Koszule rozegrały drugą ćwiartkę, wygraną aż 25:14. Świetnie spisywały się zwłaszcza Kayla Wells (aż 32 punkty), wspierane przez Klaudię Sosnowska (18 pkt, Zadę Williams (10 pkt) i  tradycyjnie w tym sezonie przez Annę Pawłowską, która zaliczyła double-double (10 pkt i 11 zbiórek).

Niestety, podobnie jak wcześniej na Kole, trzecia kwarta nie poszła po myśli drużyny z Warszawy. Podopieczne Jerome Fourniera przegrały tę część meczu aż 15:28. Sosnowiczanki imponowały zespołowością – aż 5 zawodniczek zanotowało w meczu dwucyfrowe zdobycze punktowe. Najlepszymi strzelczyniami w zespole Zagłębia były Bataba Zempare i Quinn Urbaniak-Dornstauder (po 18 pkt).

Polonistki nie złożyły broni i walczyły do końca. Niestety, nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tym bardziej szkoda kilku akcji, gdy zawodniczki Polonii nie trafiły w dość prostych zdawać by się mogło sytuacji spod kosza. Źawodniczki młodzieżowe – Alicja Janczak, Marta Masłowska, Nicola Batura zdobyły łącznie 7 punktów.

KKS Polonia Warszawa – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 64:87 (23:26, 19:17, 6:26, 16:18)

Punkty dla Polonii: Przemysław Kuźkow (18 pkt), Patryk Pełka (10 pkt), Michał Kierlewicz (9 pkt), Bartłomiej Pietras (9 pkt), Damian Cechniak (4 pkt), Maksymilian Motel (4 pkt), Jakub Osiński (4 pkt), Marcin Dutkiewicz (3 pkt), Michał Szymański (3 pkt), Michał Wojtyński (0 pkt), Michał Oleksy - nieaktywny

SKK Polonia Warszawa – MB Zagłębie Sosnowiec 81:86 (19:25, 25:14, 15:28, 22:19)

Punkty dla Polonii: Kayla Wells (32 pkt), Klaudia Sosnowska (18 pkt), Anna Pawłowska (10 pkt), Zada Williams (10 pkt), Alicja Janczak (6 pkt), Martyna Leszczyńska (4 pkt), Marta Masłowska (1 pkt), Nicola Batura (0 pkt), Julia Berezowska (0 pkt), Weronika Preihs (0 pkt), Marta Mistygacz, Zuzanna Sklepowicz – nie grały