Autor: 
Redakcja
Data: 
12 czerwca, 2023

Sukces polonistek w Basketmanii

W dniach 10-11 czerwca 2023 w Łodzi rozegrana została Basketmania - turniej uważany za najbardziej prestiżowe zawody 3x3 w naszym kraju. W niedzielnym turnieju kobiecym licznie - i co najważniejsze z sukcesami - wzięły udział zawodniczki Polonii.

Pierwsze miejsce "Basketmanii" w kategorii OPEN K wywalczyła drużyna o nazwie "Team" w składzie z Martą Mistygacz i Wiktorią Stępień. Wygrywając łódzki turniej, dziewczyny z "Teamu" wywalczyły bezpośredni awans do turnieju finałowego o mistrzostwo Polski 3x3, który rozegrany zostanie w dn. 12-13 sierpnia w Katowicach.

W półfinale "Team" pokonał drużynę "Reprezentantki" z Weroniką Preihs i Sylwią Siemienas. Weronice i Sylwii na osłodę pozostało zwycięstwo w meczu o 3. miejsce, w którym pokonały drużynę "Klocki" (w której z kolei grały dobrze znane kibicom Polonii Justyna Kowalska, Joanna Rudenko i Izabela Zdrodowska). Natomiast na ćwierćfinale swój udział w "Basketmanii" zakończyła drużyna "Palę Tróję Girls" z Marią Wybraniec w składzie.

Szczegółowa relacja z całego turnieju dostępna na stronach "Dziennika Łódzkiego".

Fot. screen z transmisji turnieju.

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram