Autor: 
Redakcja
Data: 
14 września, 2023

Pucharowe przygody chłopaków i dziewczyn (update)

13 września 2023 to była klasyczna "pucharowa środa" - aż trzy polonijne drużyny biorą bowiem udział w okręgowych czy wojewódzkich rozgrywkach pucharowych? Jak im poszło? O tym poniżej.

Pewny awans "Dwójki"

Rezerwy seniorskiej Polonii - występujące na co dzień w V lidze - nie zawiodły i pewnie pokonały występującego klasę rozgrywkową niżej Mazura Radzymin 4:1 (1:1). Bramki dla polonistów zdobyli Krystian Tymendorf (który po raz kolejny potwierdza, że będzie w tym sezonie ważną zdobyczą naszego klubu), Wojciech Korcz, Kacper Żakowski i Mateusz Kaim.

Update 18.09: w następnej kolejce rezerwy Polonii zmierzą się 27.09 z grającymi w B klasie rezerwami Sokoła Serock.

https://twitter.com/polonia1911/status/1702274212910473282

Wysoka przegrana dziewczyn

Niestety całkowicie nie powiodło się kobiecej drużynie MKS-u, która na własnym boisku przegrała z Legia Soccer Schools aż 1:6 (1:2). Od początku meczu legionistki narzuciły swój rytm gry, czego skutkiem były ich bramki w 18. i 30. minucie. W 37. minucie kontaktową (jak się później okazało - jedyną dla Polonii) bramkę dla Czarnych Koszul zdobyła Dominika Dębska. Syrenki nieźle rozpoczęły drugą połowę, ale w 57. minucie to Legia podwyższyła na 3:1. Polonistki zdobyły niedługo później bramkę na 2:3, ale nie uznał jej sędzia (nagranie poniżej). Później na boisku dominował już tylko zespół gościń, które kolejne bramki zdobywały w 75., 80. i 88. minucie. Czarne Syrenki kończyły mecz w 10. po tym, jak w 78. minucie bramkarka Polonii Małgorzata Burkacka została ukarana czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym.
Tym samym dziewczyny zakończyły swoją przygodę w Mazowieckim Pucharze Polski Kobiet na jednym meczu.
W naszym serwisie galeria zdjęciowa z tego spotkania.

Seniorzy MKS-u nie zagrali

Odwołany (przełożony?) został mecz seniorów MKS-u z Ligą Fanów. Jak informował kibicowski profil Polonii na Facebooku, powodem jest problem z wynajęciem boiska na mecz o takim charakterze (Liga Fanów jest drużyną reprezentacyjną rozgrywek utworzonych przez kibiców Legii):

Update 18.09: Mecz miał być rozegrany w środę 20.09 na boisku AWF-u, jednak został odwołany, a MZPN orzekł walkower na korzyść Ligi Fanów. Oczywiście oznacza to, że MKS odpada z dalszych rozgrywek.

Kolejna runda warszawskiego Pucharu Polski rozegrana zostanie za dwa tygodnie - 27 września.

zdjęcie górne: fot. Robert Andrzej Oliszewski

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram