Sobotnie zwycięstwo Polonii Warszawa nad Olimpią Elbląg nie umknęło uwadze mediów - zarówno cyfrowych, jak i papierowych. Poniżej przedstawiamy fragmenty publikacji na temat Czarnych Koszul
Przegląd Sportowy/Onet
O sukcesie polonistów wspomniał również Przegląd Sportowy w wydaniu papierowym:

Kwestia awansu Czarnych Koszul została również poruszona w znajdującej się w "Przeglądzie" rozmowie Jakuba Trecia z Michałem Listkiewiczem:

O awansie wspomniał też Onet.pl:

Gazeta Wyborcza (Gazeta Stołeczna)
Informacja o awansie Polonii pojawiła się również w stołecznym dodatku Gazety Wyborczej. Krótka notka pojawiła się w wydaniu papierowym:

Dużo więcej o meczu (i nie tylko) pojawiło się na portalu Gazety Stołecznej, gdzie możemy przeczytać tekst Michała Wojtczuka. W nim m.in. o długiej drodze, którą Polonia musiała przejść od I ligi

Dziesięć lat temu, gdy właścicielem Polonii Warszawa był znienawidzony do dziś Ireneusz Król, zespół nie tylko wypadł z Ekstraklasy, ale i z powodu zaległości wobec piłkarzy nie zakwalifikował się do pierwszej ligi. Nastąpiła implozja klubu. Wskrzeszona drużyna zaczynała grę od czwartej ligi, na licencji swojej własnej młodzieżówki.
W 2020 r. Polonia kończyła sezon na przedostatnim miejscu trzeciej ligi, groził jej ponowny spadek. Z powodu wybuchu pandemii sezon nie został dokończony i Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że żaden zespół nie spadnie. Klub kupił wtedy biznesmen Gregoire Nitot, właściciel firmy informatycznej Sii. Zapewnił klubowi stabilizację, ściągnął trenera Rafała Smalca. Pod jego rządami w 2022 r. klub awansował do drugiej ligi.
W tekście Michała Wojtczuka jest również wspomniana sprawa stadionu:
Odpowiedzialna za sport wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska twierdzi, że kolejne tury rozmów przebiegają produktywnie, a wszyscy oferenci podtrzymują zainteresowanie. Zdaniem Kaznowskiej to oznacza, że jest szansa na zamknięcie negocjacji na jesieni i podpisania umowy z wybranym partnerem na przełomie 2023/24 r. Równolegle toczy się projektowanie budynku, na początku 2024 r. wszystko ma być gotowe do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.
Sport.pl
W innym tytule należącym do koncernu Agora - Sport.pl - pojawiła się relacja z meczu:

Naszą uwagę przykuł szczególnie obszerny artykuł Jakuba Seweryna opublikowany w niedzielę.

W nim wspomniano o tym, jak odradzała się Polonia niemal 10 lat temu w IV lidze. W nim wypowiadają się m.in. Emil Kot (asystent trenera w sezonie 2013/14) i Paweł Olczak (dyrektor MKS Polonia):
Zarówno Olczak, jak i Kot, nie mają wątpliwości, że ogromną rolę w reaktywacji „Czarnych Koszul" mieli ich kibice, którzy zebrali nawet bardzo imponującą kwotę pieniędzy, która pozwoliła drużynie wystartować w IV lidze.
- Przystąpiliśmy do rozgrywek IV ligi. Trzeba tu raz jeszcze podkreślić wielką pomoc ze strony kibiców. Już w ostatnich meczach w ekstraklasie było pospolite ruszenie, które pozwoliło chociażby zebrać kwotę niezbędną na wyjazd drużyny do Szczecina, bo w klubie nie było wówczas żadnych środków. Tak samo było na starcie nowego zespołu – kibice zebrali 250 tys. złotych, które pozwoliło nam nowy początek Polonii – mówi Paweł Olczak.
Nie brakuje również odwołań do obecnej sytuacji Polonii:
- Awans do I ligi? Satysfakcja jest ogromna. Cieszę się, że na Konwiktorskiej powstał stabilny klub z solidnym zapleczem finansowym za sprawą prezesa Gregoire’a Nitota – mówi [Paweł Olczak - red.]
W podobnym tonie wypowiada się Emil Kot. - Mam kontakt z wieloma osobami z Polonii, m.in. dyrektorem sportowym Piotrkiem Kosiorowskim. Byłem niedawno na jednym z meczów, gdy byłem w Warszawie, oglądam też regularnie spotkania Polonii w telewizji. Gdy jestem w Warszawie, to wizyta w „Czarnej Koszuli" jest obowiązkowa. Kibicem z kolei się jest całe życie. Możesz zmienić dziewczynę, żonę czy pracę, ale klubu się nie zmienia i jest się z nim na dobre i na złe. Londyn też będzie świętował awans Polonii do I ligi.
Rzeczpospolita

Historia klubu to dzieje Polski ostatnich ponad stu lat. Konieczność odczepiania emblematu z biało-czerwoną tarczą, kiedy do boiska zbliżał się patrol carskich żandarmów. Chwilowa liberalizacja, gdy miejsce zaborcy ruskiego zajął pruski. Wolność w międzywojniu, kiedy prezesem klubu był generał Kazimierz Sosnowski. Okupacyjna noc, w czasie której trzeba było walczyć o życie, ale pod ryzykiem utraty tego życia grano też potajemnie w piłkę. (...) W roku 1946 piłkarze Polonii, wycieńczeni wojną, bez swojego boiska, po którym w powstaniu przejechały niemieckie czołgi, a co zostało, przejęły komunistyczne władze, a więc jakby wbrew logice zdobyli tytuł mistrza Polski. (...) Nazywano ich „Dziećmi Warszawy”. Kiedy przyjeżdżali do innych miast kibice, niezależnie od sympatii klubowych, witali ich na stojąco brawami. Bo piłkarze w czarnych koszulkach symbolizowali upór, wolę walki, motto stolicy - semper invicta, które w latach czterdziestych mogło dotyczyć setek innych polskich miast, wznoszonych ponownie z powojennych gruzów.
Fakt
Dziennik "Fakt" poświęca miejsce Marcinowi Klusce i jego hobby - tworzeniu stron internetowych.

Czytamy m.in. – To zaczęło się na początku pandemii koronawirusa. Przez ponad miesiąc wszyscy byliśmy zamknięci w swoich domach. Miałem dużo czasu na przemyślenia i refleksje. Zadałem sobie pytanie „co byłoby, gdyby nie piłka nożna?”. Zacząłem o tym myśleć, a w międzyczasie trafiłem na podstawowy kurs projektowania stron internetowych. Nie ukrywam, że szybko się w to wciągnąłem – mówi nam Marcin Kluska. Piłkarz potrafi samodzielnie zaprojektować witrynę internetową i nie ogranicza się do podstawowych narzędzi. – Na początku był dość prosty program WordPress, ale chciałem mieć większy wpływ na to, jak wygląda moja strona. I tak zacząłem zgłębiać języki programowania – dodaje pomocnik.
Pomeczowa rozmowa z Marcinem Kluską jest też dostępna na naszym kanale Youtube:
Kanał Sportowy
7-minutowy film z meczu z Olimpią przygotował także Kanał Sportowy. W nim wypowiadają się m.in. Marcin Bratkowski, Gregoire Nitot, Piotr Marciniec, Marcin Kluska
Polsat Sport
Materiał o Polonii Warszawa pojawił się również w programie Cafe Futbol na antenie Polsatu Sport.
Ligowiec
Popularny kanał na Youtube przygotował duży materiał z meczu z Olimpią.
I z tej okazji mała autopromocja: od 4:45 jest trochę o naszym programie meczowym.

TVP Sport
Mecz z Olimpią zrelacjonowała również strona internetowa publicznego nadawcy telewizyjnego.

WP SportoweFakty
O awansie wspomniał również portal WP SportoweFakty wchodzący w skład Grupy Wirtualna Polska

Weszło
Na łamach portalu należącego do Krzysztofa Stanowskiego wspomniano o nietypowej konferencji prasowej, w której trener Rafał Smalec wyszedł z sali i oddał głos członkom sztabu szkoleniowego

Meczyki
Popularny portal również poinformował o meczu z Olimpią i awansie Polonii do I ligi.

Lista jest aktualizowana
Fot. Pixabay