Autor: 
Redakcja
Data: 
5 czerwca, 2023

Gramy z Siarką Tarnobrzeg w Pucharze Polski

W rundzie wstępnej Pucharu Polski Polonia Warszawa zmierzy się w środę 9 sierpnia 2023 z Siarką Tarnobrzeg. Mecz zostanie rozegrany na naszym stadionie. Siarka jest tegorocznym spadkowiczem z II ligi - klub na koniec sezonu zajął 16. miejsce i do utrzymania na trzecim poziomie rozgrywek zabrakło jej 6 punktów.

Przypomnijmy, że w sezonie 2022/2023 Polonia dwukrotnie wygrała z Siarką w stosunku 3:1 - w rundzie jesiennej po bramkach Michała Fidziukiewicza, Marcina Kluski i Marcina Pieńkowskiego, natomiast w wiosennej Wojciecha Fadeckiego, Mateusza Michalskiego i Krzysztofa Kotona. Najbardziej znanym pochodzącym z Tarnobrzegu sportowcem Polonii był rewelacyjny przedwojenny długodystansowiec Alfred Freyer.

Zwycięzca meczu Polonia - Siarka zagra w zaplanowanej na 27 września I rundzie Pucharu Polski, w której wezmą już udział także zespoły Ekstraklasy (z wyłączeniem klubów biorących udział w pucharach europejskich, czyli Rakowa Częstochowa, Legii Warszawa, Lecha Poznań i Pogoni Szczecin).

Ostatni raz Polonia na szczeblu centralnym Pucharu Polski grała sześć lat temu - 18 lipca 2017, kiedy to odpadła w rundzie wstępnej, przegrywając z Sokołem Ostróda 0:2.

zdjęcie: Bartek Głowacki, kspolonia.pl

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram