Autor: 
Redakcja
Data: 
26 maja, 2023

Górnik Polkowice - Polonia Warszawa 2:0

Porażką zakończył się mecz mistrzów eWinner 2 ligi Polonii Warszawa z walczącym o utrzymanie Górnikiem Polkowice. Przed meczem gospodarze zdobyli się na bardzo ładny gest, szpalerem gratulując Czarnym Koszulom awansu do 1 ligi.

Obie drużyny przystępowały do spotkania w radykalnie odmiennych nastrojach. Poloniści mają już zapewnione 1. miejsce w lidze i awans na zaplecze Ekstraklasy. Górnik zaś znajdował się w strefie spadkowej.

Piłkarze gospodarzy, witając Polonię, utworzyli szpaler.

Jednak na boisku gospodarze nie pokazali najmniejszego respektu. Po spokojnej bezbramkowej pierwszej połowie, w 52. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wynik otworzył Mateusz Magdziak. W 67. minucie w niemalże identycznych okolicznościach drugą bramkę zdobył Magdziak - również po rzucie rożnym.

Poloniści próbowali odwrócić losy meczu w końcówce, ale wynik nie uległ już zmianie. Dla polkowiczan było to niezwykle ważne zwycięstwo. Dzięki zwycięstwu Górnik przynajmniej na chwilę wydostał się ze strefy spadkowej. "Nad kreską" zawodnicy z Polkowic mogą pozostać w wypadku pomyślnych wyników innych spotkań w tej kolejce. Wynik meczu sprawił, że pewna spadku jest już Garbarnia Kraków.

W dzisiejszym meczu po raz pierwszy w podstawowym składzie I zespołu "Czarnych Koszul" wybiegł 17-letni Nikita Vasin.

Polonia Warszawa swój kolejny - ostatni w sezonie - mecz rozegra w niedzielę 4 czerwca o 18:00 z Motorem Lublin.

Górnik Polkowice - Polonia Warszawa 2:0 (0:0)

1:0 Mateusz Magdziak '53
2:0 Mateusz Magdziak '67

Składy:

Górnik Polkowice: Marcin Furtak - Damian Makuch, Michał Czarny, Jarosław Ratajczak, Mateusz Magdziak - Jewhenij Biłokiń, Jan Kuźma ('88 Kacper Poczwardowski), Kamil Wacławczyk ('65 Rafał Karmelita), Klaudiusz Krasa, Szymon Kiebzak ('88 Karol Fryzowicz) - Mateusz Piątkowski ('74 Mariusz Idzik).

Polonia Warszawa: Michał Brudnicki - Grzegorz Aftyka ('64 Wojciech Fadecki), Eryk Mikołajewski, Jan Majsterek, Maciej Kowalski-Haberek, Jakub Wawszczyk ('77 Marcin Pieńkowski) - Nikita Vasin, Piotr Marciniec, Łukasz Piątek ('73 Michał Bajdur), Marcin Kluska ('64 Mateusz Michalski) - Michał Fidziukiewicz ('64 Paweł Tomczyk).

fot. Polonia Warszawa SA/Twitter

Udostępnij artykuł:
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram